O nás

Milujeme okamžiky ve kterých si uvědomujeme všechny ty zázraky, které k nám přichází.

Naše cesta

Zdeněk Macháček tvoří sochy ze dřeva, maluje akrylové obrazy. Manželka Maci se věnuje především focení výrobků, komunikaci se zákazníky, domlouvá výstavy. Spolu tvoří značku Macháček – sochy.

Tvorbou soch a malováním obrazů se zabýváme od roku 2000. Naše cesta byla velmi klikatá. Toužili jsme zůstat v rodné Vysočině, nějak nás to, ale pořád odvívalo někam jinam a nakonec jsme se ocitli v Orlických horách, kde jsme působili celých šest let a začali tam vyrábět drobnější a praktické výrobky do domácnosti. Ale zakořenit se nám tam nepodařilo, a celou dobu pobytu tam, jsme přemýšleli, jak dál. Nakonec nás doslova přitáhl tajemný a čarokrásný kout v pozapomenutém pohraničí. K Jeseníkům, kousek u Javorníku, kde současně působíme, máme bližší vztah z dřívějška, vozili jsme poblíž kdysi našeho prvorozeného syna do ornitologického kroužku a na tábory. Poté jsme javornicko navštěvovali pracovně i v rámci výletů kvůli kouzelné přírodě. Chtěli jsme být co nejvíc v čisté přírodě kvůli ní, kvůli inspiraci a koním. To nám bylo dopřáno po dlouhých letech hledání. Postupně to tu přetváříme, budujeme oázu pro nás i ty, co přicházejí si odpočinout a načerpat energii. 

Zdeněk

Narodil jsem se do sochařsko – pěvecké rodiny, takže moje cesta, začala hned od mého dětství, protože jsem vyrostl za zvuku pily a tesání dlátem.

Při výrobě sochy se nechám vést a snažím se, aby nesla něco dál, nějakou myšlenku.

Ve volném čase rád zpívám a hraji na klavír, toulám se krajinou nyní nově s koňmi, posedím v oblíbené kavárně, hraji si s našimi dětmi, rád obědvám se ženou,  a když to jde, tak  jen tak ležím na zádech na louce.

Maci

Jsem dítko hajného. Vyrůstání uprostřed přírody, v její nejtěsnější blízkosti, dalo mi do vínku věčnou touhu být její součástí a chránit ji, předat ji krásnější, než jsme ji propůjčenou dostali. Čím dál víc cítím potřebu sdělit naší prací jakési prosté sdělení, krása je v očích toho, kdo se dívá. Dívejme se s úžasem na všechny ty nádherné propůjčené dary a chraňme je jako nejcennější poklad.

Velmi milujeme francouzký zakázaný film La Belle Verte, chodit bosky, přírodu, zvířata, lidi co se umí smát, barvy, hudbu, básně, inspirativní osobnosti naší historie, okamžiky ve kterých si uvědomujem všechny ty zázraky, které k nám přichází.

Jak bydlíme

Adresa

Zdeněk Macháček, Javorník

Telefon

(+420) 774 819 503